V ponedeljek, 2. decembra 2024, je Narodna galerija v Ljubljani gostila dogodek Lahko si navdih!, ki je zaznamoval novo poglavje v zgodbi priznanj Andragoškega centra Slovenije (ACS). V okviru projekta Ozaveščanje za vseživljenjsko učenje in spremljajoče kampanje Lahko.si je bil predstavljen prenovljen koncept priznanj ACS, ki so že od leta 1997 simbol izjemnih dosežkov in predanosti vseživljenjskemu učenju. Priznanja ACS so simbol priznanja tistim, ki z zgledi navdušujejo in opogumljajo. Podeljenih je bilo že skoraj 250 priznanj. S promocijo vseživljenjskega učenja želijo na Andragoškem centru Slovenije spodbuditi posameznike vseh starosti, da se pogumno podajo na pot raziskovanja novih znanj in veščin. Njihov cilj je okrepiti zavedanje, da je učenje ključ do osebne rasti, povezovanja skupnosti in ustvarjanja boljšega sveta za vse.

Z dogodkom je bil ODPRT RAZPIS za priznanja ACS 2025, kjer lahko vsak prijavi navdihujočo zgodbo posameznika ali ustanove, ki s svojo predanostjo, inovativnostjo in pogumom na področju vseživljenjskega učenja premika meje, spodbuja, opogumlja in pušča trajen pečat. Razpis je odprt do 20. januarja 2025. Navdihujočo zgodbe prijavite tukaj: https://www.acs.si/aktualno/novice/priznanja-acs-2025-prijavite-navdihujoco-zgodbo.

Lahko.si navdih! - 2

Slika 1 of 5

Na dogodku, polnem smeha, glasbe in plesa, so govorci poudarili neprecenljivost vseživljenjskega učenja za uresničevanje vizije vključujoče in trajnostno naravnane družbe ter ustvarjanja okolja, prijaznega za bivanje. Svoje navdihujoče zgodbe so z zbranimi na dogodku delili pretekli prejemniki ACS priznanj, ki so sijajen opomin na to, da učenje preoblikuje življenja in skupnosti.

Andragoški center Slovenije želi z dogodkom širši javnosti približati vrednote učenja in poudariti pomen prenašanja znanja na druge. Priznanja ACS so odraz družbenih sprememb, ki izpostavljajo moč notranje motivacije in pomen dostopnosti znanja vsem generacijam.

Za dodatne informacije obiščite: www.lahko.si  in https://tvu.acs.si/sl/priznanja/.

Orodna vrstica za dostopnost